„Przywrócić język kaszubski” – eliminacje do „Méster Bëlnégò Czëtaniô”

Dziennikarz , 13 listopada 2023

fot. Radio Kaszëbë
Klëka Radia Kaszëbë 13.11.2023, 16:55

– Próbujemy przywrócić język kaszubski do życia – mówi Dariusz Majkowski o konkursie „Méster Bëlnégò Czëtaniô”. Rozpoczęły się już eliminacje w jego 10-tej edycji

– Pod względem frekwencji to konkurs większy niż „Rodnô Mòwa”, bo łatwiej przeczytać fragment tekstu niż go wyrecytować – oceniał na naszej antenie koordynator z ramienia Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej. Cel jest ten sam, by język kaszubski jak najczęściej był w użyciu. Czytać po kaszubsku można się nauczyć od “zera” w trzy miesiące – oceniał Dariusz Majkowski przywołując konkretne przykłady. Czytanie na głos to z kolei bardzo dobre ćwiczenie. Finał konkursu na mistrza pięknego czytania po kaszubsku odbędzie się w połowie grudnia w Wejherowie. Na stronie Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej są dane regionalnych koordynatorów. Rozmowy z Dariuszem Majkowskim posłuchacie jeszcze na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: