Na co idą moje pieniądze? Wiedzą mieszkańcy gminy Bytów

Dziennikarz , 27 grudnia 2019

Mieszkańcy gminy Bytów w łatwy sposób mogą przekonać się na co samorząd wydaje swój budżet. To dzięki dołączeniu do platformy nacoidamojepieniadze.pl.

Przejrzyste zestawienie przygotowywane jest na podstawie uchwały budżetowej i podzielone na kategorie tematyczne jak: oświata i wychowanie, transport i łączność, ochrona środowiska oraz gospodarka mieszkaniowa. Wpisując anonimowo wysokość swojego miesięcznego wynagrodzenia można sprawdzić, jak gmina dysponuje pieniędzmi z podatków.

Gminę Bytów oficjalnie zamieszkuje blisko 25,5 tys mieszkańców. Zaplanowany w przyszłym roku dochód gminy to ponad 129,5 mln zł, z czego ponad 20 procent to podatek dochodowy od osób fizycznych. Przykładowo od wynagrodzenia brutto w wysokości 3 tys zł do budżetu gminy Bytów miesięcznie wpływa prawie 76 zł podatku. Z tego ponad 16 zł przeznaczane jest na oświatę, a na przykład 7 zł na gospodarkę komunalną i ochronę środowiska.

W zestawieniu są też informacje o inwestycjach, budżecie obywatelskim i funduszu sołeckim. Można się też dowiedzieć jak rozliczyć PIT w swojej gminie. Link do bytowskiej prezentacji „na co idą moje pieniądze?” umieszczono na stronie internetowej gminy Bytów.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: