Na finał Ligi Europy w Gdańsku dojedziemy bezpłatną komunikacją

Dziennikarz , 26 maja 2021

Klëka Radia Kaszëbë 26.05.2021 06:55

Kibice jeżdżą bezpłatnie pociągami w Trójmieście – okazując bilet na finałowy mecz Ligi Europy UEFA.

Dziś wieczorem w Gdańsku zmierzą się Villarreal CF z Hiszpanii i Manchester United z Wielkiej Brytanii. Mecz zostanie rozegrany przy udziale publiczności Zgodnie z ograniczeniami sanitarnymi na stadion wejdzie ok. 9 tys. kibiców.

„By zapewnić im bezpieczny i sprawny dojazd wprowadzono zmiany w komunikacji publicznej – uruchomione zostaną specjalne linie autobusowe i tramwajowe. A już od wtorku wolontariusze, kibice, służby medyczne i akredytowani dziennikarze mogą bezpłatnie jeździć pociągami Polregio i kolejkami Szybkiej Kolei Miejskiej. Oferta obowiązuje do 27 maja pomiędzy stacjami Gdańsk Lipce i Gdynia Cisowa. Chodzi zarówno o podstawową trasę SKM jak i linię Pomorskiej Kolei Metropolitalnej” – poinformowano na portalu samorządu województwa pomorskie.eu.

Do bezpłatnych przejazdów upoważnia bilet na mecz w formie elektronicznej lub papierowej. Jednak z powodu remontu linii kolejowej do stadionu nie dojedziemy pociągiem.

Szczegółowe informacje oraz rozkłady jazdy na stronie Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.

foto: www.gdansk.pl
foto: www.gdansk.pl

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: