Na inwestycje w nawadnianie gospodarstw oraz rozwój usług rolniczych – rozpoczęły się nabory wniosków

Dziennikarz , 1 grudnia 2020

Klëka Radia Kaszëbë 1.12.2020 8:55

Na rozwój usług rolniczych oraz zabezpieczenie gospodarstwa przed skutkami suszy – wnioski o pomoc finansową przyjmuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Rozpoczęły się dwa z czterech planowanych jeszcze na ten rok naborów w ramach bieżącego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa można pozyskać maksymalnie sto tys zł. Pomoc przyznawana jest na ulepszanie instalacji, powiększanie obszaru nawadniania lub na obie opcje jednocześnie. Natomiast na rozwój usług rolniczych wsparcie mogą pozyskać mikro i małe przedsiębiorstwa – pod warunkiem że przez co najmniej dwa lata przed złożeniem wniosku świadczyły usługi dla gospodarstw rolnych.
Chodzi o działalność wspomagającą produkcję roślinną, chów
i hodowlę zwierząt gospodarskich oraz działalność usługową następującą po zbiorach. Pomoc to maksymalnie 500 tys zł na jednego beneficjenta w okresie realizacji programu.

Wnioski przyjmują oddziały regionalne ARiMR: na rozwój usług rolniczych do 13 stycznia, a na inwestycje w nawadnianie gospodarstw do 28 stycznia przyszłego roku.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: