20 mln zł na zabytki, drogi i kanalizację dla samorządów ziemi puckiej

Dziennikarz , 28 września 2023

fot. Marcin Majek
Klëka Radia Kaszëbë, 28.09.2023, 07:55

Na odnowienie zabytków, drogi i rozwój terenów popegeerowskich. Samorządy Ziemi Puckiej otrzymają ponad 20 mln zł dofinansowania z budżetu państwa.

Promesy na dofinansowanie przedstawicielom gmin i samorządu powiatowego wręczył w Pucku Marcin Horała, wiceminister funduszy i polityki regionalnej. Jakie są najpilniejsze potrzeby w powiecie puckim? – Budowa drogi w Mostach, poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych, dalszy remont Zespołu Szkół w Kłaninie – wylicza pucki starosta Jarosław Białk. Dotacje pomogą też w remoncie zabytkowej części szpitala w Pucku, w tym chirurgii. Gmina Władysławowo otrzymała promesę na wspominaną na naszej antenie rozbudowę Drogi Chłapowskiej oraz na przebudowę Domu Rybaka. – Po termomodernizacji Urzędu Miejskiego czas na zmiany wewnątrz – zapowiada burmistrz Roman Kużel.

Gminy Krokowa i Puck otrzymały obietnicę dofinansowania rozbudowy sieci kanalizacyjnej. Natomiast gmina Kosakowo na remont dworu w Mostach na potrzeby Kosakowskiego Centrum Kultury.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: