Nauczyciele kaszubskiego mogą uatrakcyjnić lekcje gramatyki w starszych klasach

Dziennikarz , 6 marca 2023

fot. Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku

Jak uczyć gramatyki na lekcjach języka kaszubskiego w starszych klasach? Podpowiedzieć nauczycielom chce Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli. Szkolenie odbędzie się 21 marca w Kościerzynie.

“Gramatyka traktowana zazwyczaj jako dodatek do kształcenia literacko-kulturowego, wprowadzana wyrywkowo i nie zawsze systematycznie” – czytamy w komunikacie Centrum. Uczestnicy szkolenia mają się dowiedzieć jak gramatyki uczyć, by nie zanudzić nią uczniów oraz by służyła czemuś więcej niż tylko odmienianiu wyrazów w izolacji. W programie są gry i zabawy aktywizujące, omówienie kolejności wprowadzania zagadnień fleksyjnych i wykorzystywania naturalnych sytuacji komunikacyjnych w nauce. Będzie też mowa o strukturze lekcji z zakresu kształcenia językowego oraz o jej projektowaniu.

Szkolenie jest bezpłatne, odbędzie się 21 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Kościerzynie. Zapisywać się można przez stronę Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: