Pucki szpital bez porodówki, ginekologii i neonatologii

Dziennikarz , 1 czerwca 2021

Klëka Radia Kaszëbë 01.06.2021 15:55

Szpital Pucki nie jest już covidowy. Przyjęcia będą przywracane w kolejnych oddziałach, za wyjątkiem położniczo-ginekologicznego i neonatologii oraz pediatrii.

Szpital w Pucku od 19 października przyjmował wyłącznie pacjentów zakażonych koronawirusem. – Przywracanie do poprzedniego trybu odbywa się etapami, bo cały proces wymaga prac porządkowych, remontowych i reorganizacji – wyjaśnia pucki starosta powiatowy Jarosław Białk.

Wznowiono już przyjęcia na Oddziale Wewnętrznym oraz pracę Izby Przyjęć. 08 czerwca przyjmować będzie Pracownia RTG i TK, od 14 czerwca Oddział Chirurgii Ogólnej. Oddział położniczy pozostanie zamknięty, bo od niego ma się zacząć kompleksowa termomodernizacja. Jest też problem z brakiem personelu, ponieważ po przekształceniu placówki w covidową z pracy odeszli m.in. pediatrzy i ginekolodzy.

Na przyszłości puckiej ginekologii może też zaważyć zapowiadana przez rząd weryfikacja sieci szpitali. Jak informuje pucki starostwa NFZ zachęca do wprowadzenia w Pucku rehabilitacji pocovidowej i kardiologicznej, a w miejsce pediatrii utworzenie ośrodka dla dzieci z zaburzeniami psychicznymi.


Opinie czytelników

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist