Niespełna połowa ludności i mieszkań spisana w spisie powszechnym w naszym województwie

Dziennikarz , 10 sierpnia 2021

Klëka Radia Kaszëbë 10.08.2021, 8:55

Odsetek spisanej ludności oraz mieszkań jest niezadowalający – ocenił na naszej antenie Zbigniew Pietrzak z Urzędu Statystycznego w Gdańsku.

Do tej pory z obowiązku wywiązało się niespełna 50% mieszkańców naszego województwa, w całej Polsce 53%. A minęło już ponad 70% czasu przeznaczonego na spis powszechny. Najmniej spisanych – poniżej 35% – jest w gminach: Skarszewy, Wicko, Stara Kiszewa, Lubichowo i Krokowa. Są jednak gminy, w których formularze wypełnili już prawie wszyscy mieszkańcy to Sulęczyno i Konarzyny. Podstawą spisu powszechnego jest samospis internetowy. Jedna osoba może wypełnić obowiązek za wszystkich domowników. Wystarczy zarezerwować parę minut i zebrać numery PESEL. W przypadku problemów technicznych można skorzystać ze stanowisk z internetem udostępnianych w gminnych punktach spisowych. Można też zadzwonić na infolinię i spisać się przez telefon.

Rozmowy z przedstawicielem Urzędu Statystycznego w Gdańsku posłuchacie na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist