Nominacje na Igrzyska w klasach 49erFX i 49er

Dziennikarz , 20 maja 2024

fot. PZŻ
Klëka Radia Kaszëbë 20.05.2024, 15:55

Polski Związek Żeglarski odsłania kolejne olimpijskie karty. Tym razem imienne nominacje na Igrzyska w Paryżu wystawiono w klasach 49erFX i 49er

Zespół do spraw Przygotowań Olimpijskich zdecydował, że o medale dla Polski mają walczyć Aleksandra Melzacka i Sandra Jankowiak oraz Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki. Rekomendacja wymaga jeszcze formalnego zatwierdzenia przez zarząd PZŻ i Polskiego Komitetu Olimpijskiego. – Debiut na igrzyskach to spełnienie marzeń – mówią Szymon Wierzbicki i Sandra Jankowiak.

Obie załogi w najbliższym czasie będą przygotowywały się do igrzysk na akwenie olimpijskim w Marsylii. Pomagać im będą sparingpartnerzy i jednocześnie załogi rekomendowane jako rezerwowe – Gabriela Czapska i Hanna Rajchert oraz Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki. Polska ma zapewniony start w siedmiu z dziesięciu olimpijskich konkurencji. Do tej pory rekomendowano Maję Dziarnowską i Pawła Tarnowskiego w windsurfingowej klasie iQFoil. Na decyzję czekają zawodnicy w klasach: ILCA 6 oraz Formula Kite kobiet i mężczyzn.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: