Nowa droga do lotniska w Rębiechowie?

Dziennikarz , 11 lipca 2019

Klëka Radia Kaszëbë, 11.07.2019 08:55

Rośnie poparcie dla pomysłu budowy nowego połączenia drogowego do portu lotniczego w Rębiechowie. Pod petycją do samorządów w internecie podpisało się już ponad 1200 osób.

– Rozwiązaniem tego problemu jest budowa drogi w całkowicie nowym śladzie, w przedłużeniu ulicy Piaskowej – wyjaśnia Andrzej Bystron.

Pomysłodawcą jest radny powiatu kartuskiego Andrzej Bystron. Jak wyjaśnia – obecnie na lotnisko od strony Miszewa kierowcy muszą jechać dookoła ulicą Nowatorów i Budowlanych. Objazd zafundowała im rozbudowa terminalu, podczas której zlikwidowano dogodne połączenie z ulicą Słowackiego.

Internetowa petycja skierowana jest do samorządów powiatowych Kartuz, Kościerzyny, Bytowa, Chojnic oraz miasta Gdańska i gminy Żukowo. Znaleźć ją można w serwisie www.petycjeonline.com pod hasłem „Petycja w sprawie przebudowy drogi w Rębiechowie i stworzenia połączenie do drogi z Portem Lotniczym w Gdańsku ul. Słowackiego”.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: