Nowa droga ma połączyć węzeł Miszewo na Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta z lotniskiem w Gdańsku

Dziennikarz , 21 października 2022

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Klëka Radia Kaszëbë, 21.10.2022, 08:55

Samorządy chcą budowy drogi z Miszewa do Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy. Podpisano umowę na sporządzenie Studium Korytarzowego, czyli wariantów przebiegu nowej trasy.

Główne założenie jest takie, by połączyć lotnisko z węzłem Miszewo na Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta. Noga droga ma m.in. ułatwić dojazd do zakładów w rejonie gdańskiego lotniska. Ten teren mocno się rozwija – mówi prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Połączenie Miszewa z lotniskiem ma też wyprowadzić ruch tranzytowy z Banina. Może też zachęcić do korzystania z komunikacji zbiorowej, dzięki łatwiejszym przesiadkom w Rębiechowie – ocenia burmistrz gminy Żukowo Wojciech Kankowski.

Wykonanie Studium Korytarzowego jest współfinansowane ze środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego – podobnie jak dokumentacja dotycząca Via Maris, na którą umowę podpisano kilka dni temu. I tak samo będzie podstawą do kolejnego etapu prac projektowych.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: