Nowy słownik języka kaszubskiego z zasadami ortografii i gramatyki

Dziennikarz , 21 lutego 2024

Klëka Radia Kaszëbë 21.02.2024, 14:55

Prezent na Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Na rynku wydawniczym jest nowy słownik języka kaszubskiego z zasadami ortografii i gramatyki

Ponad 6 tysięcy haseł jest w nowym słowniku języka kaszubskiego autorstwa Joanny Ginter i Dariusza Majkowskiego. Co ważne, zawiera nie tylko zasady ortografii, ale i gramatyki.
Znajdziemy w nim m.in. rzeczowniki, czasowniki, przymiotniki oraz nazwy geograficzne. – Może się przydać zwłaszcza nauczycielom i uczniom – ocenia Dariusz Majkowski. Współautor podkreśla, że dbałość o poprawność pisowni jest niezwykle ważna nie tylko w szkole, ale i w całym życiu. Pamiętajmy o tym nie tylko dziś – w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego.

”Òrtograficzno-gramaticzny słowôrzk kaszëbsczégò jãzëka ze wskôzama pisënkù” będzie promowany w najbliższy wtorek w Kościerzynie. Spotkanie odbędzie się o 16.00 w I Liceum Ogólnokształcącym.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: