O rozsądek podczas grzybobrania apelują pomorscy policjanci

Dziennikarz , 27 września 2022

O rozsądek podczas grzybobrania apelują pomorscy policjanci. Do tego hobby trzeba się odpowiednio przygotować, bo o w lesie łatwo się zgubić.

Przekonał się o tym 70-latek, który zabłądził w lesie w Kleszczyńcu w powiecie bytowskim. Wyczerpany próbami znalezienia drogi prosił o pomoc służby, gdyż choruje na cukrzycę. Funkcjonariusze dzięki znajomości topografii terenu i stałym kontakcie telefonicznym z grzybiarzem szybko zlokalizowali miejsce, w którym przebywał. Policjanci udzielili mu niezbędnej pomocy i odwieźli do domu. Policjanci podkreślają, że wybierając się na grzybobranie, musimy zachować szczególną ostrożność. Pierwszą zasadą jest pozostawienie informacji bliskim o tym, gdzie idziemy i o której godzinie mamy zamiar wrócić do domu. Warto obserwować las i zapamiętać punkty odniesienia.

Pamiętać należy też o latarkach i elementach odblaskowych, dzięki nim po zapadnięciu zmroku będziemy lepiej widoczni. Należy zabrać ze sobą telefon komórkowy z naładowaną baterią, który może okazać się przydatny w sytuacjach kryzysowych.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: