O ważnym terminie przypomina ZUS

Dziennikarz , 26 marca 2021

Klëka Radia Kaszëbë 26.03.2021 06:55

ZUS czeka jeszcze na wnioski o zwolnienie ze składek. Można je składać do końca kwietnia. Trzeba jednak pamiętać, że miesiąc wcześniej upływa termin na przesłanie deklaracji rozliczeniowych.

Prawo do pomocy mają przedsiębiorcy z kilkudziesięciu różnych branż. Zakres i forma wsparcia zależy od rodzaju przeważającej działalności gospodarczej określonej kodem PKD. W ramach najnowszej odsłony tarczy antykryzysowej przedsiębiorcy mogą ubiegać się m.in. o umorzenie składek za luty oraz świadczenie postojowe -maksymalnie trzy razy. Chodzi o firmy z branży fitness, gastronomicznej, turystycznej, obiekty noclegowe, uzdrowiska, obiekty kultury i rozrywki, firmy zajmujące się fotografią, produkcją lub dystrybucją filmów i muzyki oraz fizjoterapeutów. Ze zwolnienia ze składek skorzystają również taksówkarze i prowadzący usługi wspomagające transport.

Przedsiębiorcy ubiegający się o wsparcie powinni pamiętać o przekazaniu deklaracji rozliczeniowych i imiennych raportów – chyba że są z tego obowiązku zwolnieni. Mają na to czas do końca marca. Wnioski o zwolnienie z opłacania składek należy natomiast złożyć najpóźniej do 30 kwietnia.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: