Od dziś otwarte mogą być muzea oraz sklepy w galeriach handlowych

Dziennikarz , 1 lutego 2021

Klëka Radia Kaszëbë 01.02.2021  08:55

Od dziś w ścisłym reżimie sanitarnym otwarte są sklepy w galeriach handlowych oraz muzea i galerie sztuki. Zniesiono za to godziny dla seniora. Pozostałe zasady i obostrzenia związane z pandemią przedłużono do 14 lutego.

Na targu, poczcie i w placówkach handlowych o powierzchni do stu m2 może przebywać jedna osoba na 10 m2. W większych sklepach oraz muzeach obowiązujący limit to 1 osoba na 15 m2. W muzeach zaleca się m.in. uelastycznianie godzin i tras zwiedzania oraz monitorowanie systemów rezerwacji. Pozostałe instytucje kultury, jak: teatry, filharmonie, opery, kina, domy kultury, ogniska muzyczne i biblioteki mogą przygotowywać wydarzenia artystyczne organizując próby i ćwiczenia. Mogą też dokonywać nagrań i realizować aktywności z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość bez udziału publiczności. W przestrzeni publicznej nadal obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa oraz utrzymywanie dystansu społecznego.

W mocy pozostaje reszta obostrzeń – jak zakaz organizowania wesel, zamknięte stoki narciarskie i siłownie, zakaz działalności stacjonarnej restauracji i limity pasażerów w transporcie publicznym. Stacjonarnie uczą się uczniowie klas I-III szkoły podstawowej.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: