Od soboty tylko maseczki, wszystkie restrykcje podtrzymano

Dziennikarz , 25 lutego 2021

Klëka Radia Kaszëbë 25.02.2021  08:55

Od soboty wprowadzony zostanie obowiązek zakrywania ust i nosa wyłącznie przy użyciu maseczki. Po powrocie z Czech i Słowacji będzie kwarantanna, a w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie jest największy wzrost zakażeń, wprowadzone będą „regulacje dyscyplinujące”.

O podtrzymaniu restrykcji i dodatkowych zasadach w związku z epidemią poinformował wczoraj minister zdrowia Adam Niedzielski. Zapowiedział, że w województwie warmińsko-mazurskim od soboty zamknięte będą hotele, galerie handlowe, kina, teatry, muzea, galerie sztuki, baseny i korty tenisowe, a klasy I-III szkoły podstawowej powrócą do nauki zdalnej. W pozostałych województwach przedłużono dotychczasowe zasady bezpieczeństwa do 14 marca. Od 27 lutego wprowadzony zostanie obowiązek zakrywania ust i nosa wyłącznie przy użyciu maseczki. Nie będzie można stosować szalików, kominów, chust, bandan i przyłbic. Od soboty wszystkie osoby przyjeżdżające z Czech i Słowacji zostaną skierowane na kwarantannę – także przekraczające granicę samochodem. Wyjątek będzie dla zaszczepionych przeciw COVID-19 oraz dla posiadaczy negatywnego wyniku testu.

Wczoraj w całej Polsce potwierdzono ponad 12 tysięcy zakażeń koronawirusem. W naszym województwie było ponad tysiąc sto nowych zachorowań. Więcej było tylko mazowieckim i śląskim.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: