Onkologia wraca do Kościerzyny

Dziennikarz , 20 sierpnia 2020

Szpital w Kościerzynie wraca do normalności. Wznowiono przyjęcia do Poradni Onkologicznej z Oddziałem Chemioterapii Dziennej. Do placówki wróciła też nocna i świąteczna opieka medyczna.

Usługi te zawieszono w związku z przygotowaniem lecznicy do przekształcenia jej w szpital jednoimienny, który przyjmowałby chorych z COVID-19. Pacjenci z Kościerzyny i okolic musieli leczyć się w Trójmieście. – Teraz wracają do nas – mówi dyrektor medyczny kościerskiego szpitala Jacek Surwiło. Ze względów bezpieczeństwa na wizytę trzeba się umówić telefonicznie, czasem wystarczy też teleporada. Sytuacja wraca do normy, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego. W szpitalu mają nadzieję, że uda się zrealizować kontrakt z NFZ – z powodu przekształcania w zakaźny jest w nim bowiem trzymiesięczna „luka”: NFZ zaliczkowo wypłaci kościerskiej lecznicy należność wynikającą z kontraktu, ale zobowiązał ją do realizacji wszystkich zobowiązań. Rozmowy z dyrektorem medycznym szpitala w Kościerzynie posłuchacie jeszcze na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: