Oszuści działają nawet w okresie epidemii

Dziennikarz , 19 marca 2020

Klëka Radia Kaszëbë 19.03.2020 13:55

W czasie pandemii oszuści nie próżnują. Nadal próbują wyłudzić pieniądze metodą „na policjanta”, ale są już i tacy podszywający się pod inspekcję sanitarną by wejść do mieszkania.

W powiecie kościerskim zanotowano w ostatnich dniach 8 prób wyłudzeń przez osobę podającą się za funkcjonariusza policji. Jedna z nich okazała się skuteczna. Dla dobra śledztwa policja nie podaje o jaką sumę chodzi, wiadomo jedynie że jest znaczna. Funkcjonariusze sporządzili portret pamięciowy ”kuriera”, który odebrał pieniądze od poszkodowanego mieszkańca Kościerzyny.

– My nigdy nie prosimy o pieniądze – przypomina rzecznik prasowy kościerskiej policji Piotr Kwidziński.

Policjanci zwracają też uwagę, by zachować czujność w związku z sytuacją epidemiczną. Oszuści mają już działać nową metodą – przebrani w kombinezony pukają do drzwi i każą opuścić mieszkanie w celu jego dezynfekcji. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kościerzynie informuje, że nie prowadzi takich działań, a jego pracownicy powinni wylegitymować się legitymacją służbową oraz nie są ubrani w uniformy ani inny strój roboczy.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: