Piknik Archeologiczny w Pucku – 2-4 lipca

Dziennikarz , 2 lipca 2021

http://miastopuck.pl

„Jak Małe Morze zdradziło swoją tajemnicę” – będzie się można dowiedzieć w Pucku. Dziś rozpoczyna się tam Piknik Archeologiczny, który potrwa do niedzieli.

Głównym „bohaterem” jest zatopiony, wczesnośredniowieczny port – najstarszy zabytek Pucka. Będzie można poznać historię jego odkrycia oraz badania Narodowego Muzeum Morskiego i zasady konserwacji łodzi wydobytych z dna Zatoki Puckiej. Będzie też wspólne dłubanie repliki czółna. W programie są warsztaty, m.in. tkacki, bursztynniczy, wyplatania sieci rybackich czy rzeźbiarski. Udział w zajęciach i prelekcjach jest bezpłatny, natomiast biletowane są rejsy łodzią do stanowiska archeologicznego.

Piknik rozpoczyna się dziś i potrwa do niedzieli w Porcie Rybackim w Pucku. Jest tam też dostępna wystawa z eksponatami i wizualizacją zatopionego portu. Na „Zielonej Plaży” odbędą się imprezy towarzyszące – jutro koncert szantowy a w niedzielę pokaz taneczny i spektakl dla dzieci.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: