Pogrzeb wójta Ryszarda Wittke w poniedziałek, 28 czerwca

Dziennikarz , 28 czerwca 2021

Klëka Radia Kaszëbë 28.06.2021, 07:55

W Garczegorzu odbędą się dziś uroczystości pogrzebowe wójta gminy Nowa Wieś Lęborska. Ryszard Wittke zmarł w ubiegły piątek, miał 68 lat.

Z Urzędem Gminy w Nowej Wsi Lęborskiej był związany ponad 46 lat. Zatrudniony na stanowisku instruktora rolnego pełnił potem kolejne funkcje – kierownika służby rolnej i kierownika referatu rolnictwa.Przez dwie kadencje był radnym gminy, przez jedną członkiem zarządu i radnym powiatu lęborskiego. Od 2002 roku rządził gminą jako wójt wygrywając kolejne wybory, ostatnie w I turze.Wielokrotnie wyróżniany medalami i odznaczeniami za wieloletnią służbę na rzecz samorządności oraz z zakresu edukacji, rolnictwa i ochrony przeciwpożarowej, w tym Złotym Krzyżem Zasługi. Od kilku ostatnich lat zmagał się z poważną chorobą.

Uroczystości pogrzebowe śp. Ryszarda Wittke odbędą się dziś w Garczegorzu. Msza Święta Żałobna odprawiona zostanie o 10:00 w kościele parafialnym. Jak informuje Urząd Gminy na mszy może przebywać ograniczona liczba osób, ale uroczystości na cmentarzu zostaną nagłośnione tak, by były dobrze słyszalne w każdym jego miejscu.Jest też prośba o stosowanie się do komunikatów strażaków z jednostek OSP, którzy będą kierować zmotoryzowanych na tymczasowy parking. Urząd Gminy w Nowej Wsi Lęborskiej będzie dziś pracował w ograniczonym trybie.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: