„Pomorskie dla Zdrowia” jutro w Gdańsku i w niedzielę w Słupsku

Dziennikarz , 30 lipca 2019

Klëka Radia Kaszëbë, 30.07.2019 08:55

Dobiega końca cykl bezpłatnych badań i porad specjalistów w ramach akcji „Pomorskie dla Zdrowia”. Lekarze i pielęgniarki będą czekać jutro na Jarmarku Dominikańskim w Gdańsku, w niedzielę zaś na Jarmarku Gryfitów w Słupsku.

Na gdańskim placu Kobzdeja będzie można m.in. zmierzyć ciśnienie tętnicze i oznaczyć poziom glukozy, zbadać krew w celu wykrycia przeciwciał anty – HCV czy skorzystać z porady dermatologa. W Słupsku natomiast będą m.in. konsultacje kardiologiczne i fizjoterapeutyczne. To dwie ostatnie odsłony tegorocznej akcji prowadzonej przez pomorski Urząd Marszałkowski i podległe mu szpitale.

– Chcemy być zdrowsi, a wczesne wykrycie chorób w tym pomaga – mówi radna sejmiku województwa pomorskiego Danuta Rek.

Tylko podczas dwudniowej akcji we Wdzydzach przebadano ponad półtora tysiąca osób, a 121 wysłano na dalsze badania. Jutro namiot akcji „Pomorskie dla Zdrowia” będzie otwarty na placu Kobzdeja w Gdańsku od 11:00 do 16:00. 04 sierpnia w Słupsku przy ulicy Dominikańskiej badania i porady będą udzielane od 10:00 do 16:00.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: