Ponad 200 tys. zł na dokształcanie pracowników ma Powiatowy Urząd Pracy w Bytowie

Dziennikarz , 9 maja 2023

Klëka Radia Kaszëbë09.05.202308:55

Firmy z powiatu bytowskiego mają trzecią w tym roku okazję, by pozyskać pieniądze na przeszkolenie pracowników. Nabór w najbliższy czwartek i piątek przeprowadzi bytowski pośredniak.

Do podziału jest 215 tys. zł – informuje Natalia Burandt z Powiatowego Urzędu Pracy w Bytowie. To pieniądze m.in. na kursy, egzaminy czy studia podyplomowe. Wszystko, co pomoże pracodawcom dostosować kadrę do potrzeb rynku pracy. Środki z Krajowego Funduszu Szkoleniowego przeznaczone są dla sześciu priorytetowych grup. To m.in. firmy zatrudniające cudzoziemców czy osoby po 50 oraz chcące przeszkolić pracowników w zawodach deficytowych.

Nabór wniosków potrwa dwa dni i lepiej dobrze je przygotować, bo nie w każdym przypadku będzie można je uzupełnić. Wzory wniosków dostępne są na stronie internetowej oraz siedzibie PUP w Bytowie i jego filii w Miastku. Dokumenty będą przyjmowane 11 i 12 maja.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: