Ponad pół miliona złotych zebrano podczas kwesty na cmentarzach na hospicja w Trójmieście i Pucku

Dziennikarz , 16 listopada 2021

foto: Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio

Ponad 564 tys zł trafiło do puszek wolontariuszy kwestujących na cmentarzach w okolicach święta Wszystkich Świętych – wynika z podsumowania zbiórek na hospicja w Trójmieście i Pucku.

Największą sumę zebrano na rzecz stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni. Przez pięć dni na cmentarzach w Gdyni, Kosakowie i Rumi zebrano ponad 223 tys zł. To pieniądze na bieżące potrzeby podopiecznych hospicjum dla dorosłych oraz Domu Hospicyjnego dla Dzieci „Bursztynowa Przystań”. Zebrane środki pokryją jedną trzecią miesięcznych wydatków. Na gdańskich nekropoliach uzbierano ponad 179 tys zł na Hospicjum im. ks. Dutkiewicza, zapewniające opiekę dorosłym i dzieciom w trybie domowym i stacjonarnym. Na Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio zebrano ponad 160 tys zł. Wolontariusze w żółtych koszulkach przez dwa dni rozdawali znicze na cmentarzach od Helu po Redę, Wejherowo i Luzino.

Na rzecz hospicjum w Pucku wpłacono też ponad 11 tys zł podczas internetowej akcji Zapal Światełko i zbiórki na facebooku.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist