Praktycznie się nie czeka – o operacjach na zmodernizowanej kardiologii w szpitalu na Zaspie mówi kierownik tego oddziału

Dziennikarz , 29 sierpnia 2023

fot. copernicus.gda.pl
Klëka Radia Kaszëbë 29.08.2023, 15:55

Jest szansa na dość szybkie rozładowanie kolejki” – mówi doktor n. med. Jacek Klaudel o przyjęciach na kardiologię w Szpitalu Św. Wojciecha w Gdańsku.

Powiększenie i modernizacja oddziału zbiegły się tam ze zdjęciem limitów na operacje. Nasze województwo zostało bowiem objęte pilotażem Krajowej Sieci Kardiologicznej.

Jak mówił kierownik kardiologii szpitala na Zaspie – pacjent “przyspieszony” przyjmowany jest w ciągu tygodnia, a na planowe operacje czeka się niecały miesiąc. W pilotażowym systemie chory otrzymuje też pomoc koordynatora.

– Po remoncie pacjenci mają takie warunki, jakich oczekiwaliśmy od lat – opisywał na naszej antenie doktor Klaudel. Sale są dwuosobowe i z węzłem sanitarnym. Rozmowy z szefem kardiologii w szpitalu na Zaspie posłuchacie jeszcze na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: