Prestiżowa nagroda dla Daru Młodzieży

Dziennikarz , 20 listopada 2023

fot. Uniwersytet Morski w Gdyni

Żaglowiec szkolny Uniwersytetu Morskiego w Gdyni uhonorowany jedną z najbardziej prestiżowych nagród żeglarskich na świecie.  Chodzi o Sultan Qaboos Sailing Trophy

Komendant „Daru Młodzieży” kpt. ż.w. Rafał Szymański odebrał ją na trzydniowej konferencji w Dunkierce. Fundatorem nagrody jest Sułtan i rząd Omanu we współpracy z Sail Training International. Przyznawana jest organizacjom, jednostkom i osobom, które mają wybitny wpływ na szkolenie młodych ludzi pod żaglami.
W Dunkierce rozmawiano m.in. o możliwościach szkolenia na żaglach młodzieży z całej Europy oraz o organizacji przyszłorocznych regat The Tall Ship Races. W tym roku Dar Młodzieży uczestniczył w dwóch imprezach tego cyklu, zajmując w obu przypadkach drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

W trwającym 248 dni sezonie na żaglowcu praktyki odbyło 118 uczniów szkół średnich i 361 studentów z Polski, Belgii i Ukrainy.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: