Przebudowa kanalizacji w Pucku potrwa do wakacji

Dziennikarz , 14 maja 2019

Klëka Radia Kaszëbë, 14.05.2019 07:55

W Pucku dobiega końca budowa i przebudowa kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Prace i związane z nimi utrudnienia w ruchu mają się zakończyć w czerwcu.

– Zanim to osiągnęliśmy kierowcy od jesieni musieli uzbroić się w cierpliwość – mówi zastępca burmistrza Lucyna Boike – Chmielińska.

Celem jest ochrona wód Zatoki Puckiej przed zanieczyszczeniami. W centralnej części miasta skończą się brzydkie zapachy ze studzienek kanalizacyjnych, zmodernizowano też nawierzchnię ulic.

Najdłużej – do końca czerwca – potrwają prace prowadzone na ulicy Nowy Świat w kierunku ulicy Kaprów. W kilku miejscach są jeszcze punktowe utrudnienia. Najwięcej trudności odnotowano na ulicy Zamkowej:

Rozdział kanalizacji deszczowej od sanitarnej w centrum i modernizacja ulic to wspólne dzieło miejskiego samorządu i Puckiej Gospodarki Komunalnej. Pozyskały w sumie ponad 12,5 mln zł na inwestycję wartą blisko 28 mln zł.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: