Przed nami III Motocyklowy Rajd Piaśnicki

Dziennikarz , 28 sierpnia 2020

To okazja dla zmotoryzowanych by uczcić ofiary ludobójstwa w Piaśnicy – 06 września odbędzie się trzeci Motocyklowy Rajd Piaśnicki.

 – Pamięć o tych tragicznych wydarzeniach należy kultywować na różne sposoby, by trafiać do różnych grup społecznych – mówił na naszej antenie organizator rajdu Marcin Drewa. Na początku II wojny światowej Niemcy zamordowali w lasach pod Wejherowem od 10-du do 12-u tysięcy osób. Oprócz przejazdu zaplanowano mszę świętą i prelekcję. Organizatorzy liczą, że tak jak poprzednio wezmą w nim udział osoby także spoza naszego województwa. Można też dołączyć do kolumny motocyklistów jadąc samochodem. Zbiórkę Motocyklowego Rajdu Piaśnickiego wyznaczono 06 września o 14:00 pod „Bramą Piaśnicką” w Wejherowie. Można się wcześniej zapisać korzystając z danych na facebookowym profilu wydarzenia. Rozmowy z organizatorem posłuchacie jeszcze na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: