„Przejrzystość i łatwość obsługi” – zapewnia Urząd Skarbowy w Gdyni

Dziennikarz , 22 lutego 2024

fot. UM Rumi
Klëka Radia Kaszëbë, 22.02.2024, 08:55

W tym roku więcej podatników może skorzystać z usługi, w której skarbówka wypełnia PIT danymi do niej spływającymi. Udostępniono ją także osobom prowadzącym działalność gospodarczą oraz działy specjalne produkcji rolnej

Kampania rozliczeń z fiskusem już się rozpoczęła i potrwa do 30 kwietnia. Do tego terminu zeznanie w usłudze „Twój e-PIT” można uzupełnić, choćby w zakresie przysługujących ulg. Jak mówiła na naszej antenie przedstawicielka administracji skarbowej z Gdyni, najczęściej chodzi o ulgę na dziecko. Zwracała przy tym uwagę, że opiekunowie jedynaków często zapominają, jaki jest limit dochodu uprawniający ich do tej ulgi. Zeznania w usłudze „Twój e-PIT” nie trzeba zatwierdzać, stanie się to automatycznie 30 kwietnia. W dalszym ciągu można też się rozliczać korzystając z papierowych formularzy. Wtedy jednak na ewentualny zwrot nadpłaty trzeba będzie poczekać dłużej.

Rozmowy posłuchacie jeszcze na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: