Przywrócono połączenie autobusowe z Kartuz i Sierakowic do Lęborka i Linii

Dziennikarz , 7 stycznia 2020

Klëka Radia Kaszëbë 07.01.2020 12:55

Z Kartuz i Sierakowic autobusem dojedziemy do Lęborka i Lini. Nowe połączenia uruchomiła spółka Gryf. Zmiany obejmują linię nr 4.

Od poniedziałku do piątku oraz w soboty wybrane kursy „czwórki” wydłużono do Lęborka – do pętli przy ulicy Pionierów przy Powiatowym Centrum Edukacji i Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. Od Sierakowic do Lęborka autobusy pojadą przez Łebunię.

Ponadto w dni nauki szkolnej wybrane autobusy kończące dotychczas bieg w Kamienicy Królewskiej, dojadą do miejscowości Linia do pętli przy Urzędzie Gminy. Tym samym Gmina Linia zyska bezpośrednie połączenia z Sierakowicami i Kartuzami.

– Zmiany podyktowane są wymaganiami rynku i możliwością pozyskania dodatkowych środków z Funduszu Rozwoju Połączeń Autobusowych – mówi Bartosz Milczarczyk z Przewozów Autobusowych Gryf.

Wszystkie kursy autobusów linii nr 4 zostały skomunikowane w Kartuzach z autobusami i pociągami jadącymi do lub z Gdańska. Gryf wprowadził też zmiany na linii 810. Część kursów skierowana została do przystanku Rębiechowo PKM, gdzie zapewniona zostanie przesiadka na pociągi jadące do Gdańska oraz Gdyni.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: