Punkty ładowania elektrycznych pojazdów w ulicznych lampach testowane będą w Gdyni

Dziennikarz , 23 kwietnia 2020

foto: gdynia.pl

Klëka Radia Kaszëbë 23.04.2020 13:55

W Gdyni będzie można naładować elektryczne auto przez podłączenie go do ulicznej lampy. Pilotażowy program Grupy Energa wpisuje się w miejskie plany dotyczące elektromobilności.

20 kwietnia zakończyły się w Gdyni konsultacje społeczne w sprawie budowy stu punktów ładowania elektrycznych pojazdów. – 80 postawi gmina we współpracy z różnymi przedsiębiorstwami, a 20 Energa – informuje Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni do spraw gospodarki.

Dzięki pilotażowemu programowi Energii punkty ładowania elektrycznych pojazdów będzie można postawić w takich miejscach, które do tej pory wydawały się nieopłacalne – dodaje wiceprezydent Gdyni. To możliwe dzięki skorzystaniu z oświetlenia ulicznego, na próbę wykorzystane zostaną trzy lampy.

Energa w ten sposób wykorzysta o połowę mniejszy pobór prądu po zmianie źródła światła z sodowego na LED-y. Zaletą tego rozwiązania jest dużo szybsza droga administracyjna. Wszystkie formalności można dopełnić w dwa miesiące, czyli około o rok krócej niż przy uzgadnianiu budowy tradycyjnej stacji ładowania „elektryków”.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: