REKORDOWA FREKWENCJA NA „KING OF THE BAY” W REWIE

Dziennikarz , 7 czerwca 2024

fot. KOTB

King of the Bay, największy festiwal sportów wodnych w tej części Europy, który odbył się w miniony weekend w Rewie zakończył się spektakularnym sukcesem. Wydarzenie zgromadziło aż 275 zawodników z 12 krajów, w tym ośmiu mistrzów i mistrzyń świata z całego globu. Uczestnicy rywalizowali w siedmiu różnych sportach wodnych, w tym w windsurfingu, kiteboardingu, SUP, wing foilingu, eFoil i pump foil. 

Maciek Rutkowski, wielokrotny mistrz świata i Polski w slalom windsurfingu oraz pomysłodawca wydarzenia, podsumowuje:

Pierwsza edycja King of the Bay totalnie przerosła nasze oczekiwania. Myślę, że spokojnie dorośliśmy w Polsce do tej rangi festiwalu i dziś wiem, że King of the Bay ma szansę stać się wydarzeniem, które za rok przyciągnie jeszcze większą liczbę pasjonatów z całego świata. A skąd wiem, że było fajnie? Bo patrząc na te wszystkie aktywności, bardzo chciałem brać w nich udział, a jednak trzeba było odbierać telefony. – dodaje z uśmiechem Rutkowski.

Niezapomniane Zmagania na Wodzie: amatorzy kontra zawodowcy

Festiwal przyciągnął największe gwiazdy sportów wodnych. Wśród uczestników znaleźli się m.in. Wojtek Brzozowski – legenda polskiego windsurfingu, olimpijka Monika Bronicka, 22-krotna mistrzyni świata windsurfing Sara-Quita Offringa, mistrz świata we Freestyle Windsurfing Amado Vrieswijk oraz mistrz świata SUP Claudio Nika. Nie zabrakło również olimpijczyków Pawła Tarnowskiego i trenera kadry olimpijskiej Przemka Miarczyńskiego.

W trakcie czterech dni imprezy zawodnicy mieli okazję rywalizować w różnych dyscyplinach, w tym w wyścigach długodystansowych przez Zatokę Pucką. Odbyły się także wyścigi na eFoilach, Tow-In Freestyle oraz historyczne pierwsze wyścigi pumpfoilowe. Pogoda pozwoliła przeprowadzić zmagania we wszystkie dni festiwalu.

Zawodnicy walczyli o tytuł Królowej i Króla Zatoki oraz nagrody rzeczowe o wartości blisko 40 tysięcy złotych. W windsurfingu triumfowali Amado Vrieswijk i Pola Wawrzyniak, w kitesurfingu Jan Koszowski i Agnieszka Bocian-Kiełbasińska, w wing foil Jarosław Miarczyński i Karolina Kluszczyńska (trzecia w ogólnej klasyfikacji bez podziału na płeć!). W eFoilu i pumpfoilu Olaf Obruśnik oraz Piotr Szymiec.

Dla fanów sportów wodnych przygotowano liczne warsztaty, wieczorne imprezy oraz sesje autografów z gwiazdami. Festiwal był również okazją do zaprezentowania najnowszych kolekcji sprzętu przez 15 znanych marek. Odwiedzający mieli wyjątkową możliwość przetestowania sprzętu na żywo oraz spróbowania swoich sił na popularnych deskach eFoil i pump foil.

Rutkowski podkreśla: – „King of the Bay to impreza absolutnie dla wszystkich! Bez względu na umiejętności – od weekendowych amatorów po mistrzów świata. Obie te grupy były licznie reprezentowane na linii startu!”

fot. KOTB
fot. KOTB
fot. KOTB
fot. KOTB
fot. KOTB
fot. KOTB

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: