Rekordowa liczba projektów dzielnicowych w Budżecie Obywatelskim Gdyni

Dziennikarz , 26 lutego 2020

W Budżecie Obywatelskim Gdyni złożono 343 projekty dzielnicowe. To najwięcej ze wszystkich edycji. Głosowanie odbędzie się w czerwcu.

Na realizację pomysłów z największym poparciem w budżecie miasta zarezerwowano 10 mln 600 tys zł – większość na propozycje zmian w dzielnicach. Gdynianie zgłaszali je drogą elektroniczną i na papierowych wnioskach. „W tym roku wielu autorów postawiło na szeroko pojętą ekologię: są pomysły na utworzenie łąk kwietnych, parków i ogrodów” – informuje serwis prasowy Gdyni.

Są też projekty kulturalne czy edukacyjne – jak coraz popularniejsza nauka języków obcych oraz inwestycyjne – jak budowa boisk czy remonty chodników. Najtańszy projekt wyceniono na półtora tys zł, najdroższy – na 690 tys. zł. Najwięcej wniosków złożono w Dąbrowie, Redłowie i na Chyloni. Teraz wszystkie będą sprawdzone pod względem wymogów formalnych i możliwości realizacji w zaproponowanym kształcie. Lista projektów dopuszczonych do głosowania ogłoszona zostanie do 26 maja.

Równolegle do składania projektów dzielnicowych przyjmowano zgłoszenia do udziału w cyklu trzech warsztatów, na których wypracowane zostaną projekty miejskie. Głosowanie w Budżecie Obywatelskim Gdyni potrwa od 8 do 22 czerwca.

Tagi

Opinie czytelników

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist