Reprezentanci Włoch zdominowali Mistrzostwa Europy Juniorów w klasie ILCA 6 na Gdynia Sailing Days

Dziennikarz , 20 lipca 2023

fot. Polski Związek Żeglarski
Klëka Radia Kaszëbë, 20.07.2023, 07:55

To była włoska robota na mistrzostwach Europy. Na Gdynia Sailing Days Włosi zdominowali zawody juniorów w olimpijskiej klasie ILCA 6.

Mistrzami zostali Emma Mattivi i Mattia Cesana, a w kategorii do lat 17 Edoardo Del Rio. Na Zatoce Gdańskiej rywalizowało w sumie 400 zawodników z 41 krajów. Z Polski najlepiej zaprezentowali się: Zofia Wójcik z AZSUniwersytet Warszawski, która zajęła ósme miejsce wśród kobiet oraz Jacek Kalinowski z ChKŻ Chojnice, który był 10 wśród mężczyzn. To była już trzecia impreza rangi mistrzowskiej podczas tegorocznej edycji Gdynia Sailing Days. Wcześniej o medale mistrzostw Europy juniorów rywalizowano w  klasach 420 i 470.

Żeglarski festiwal potrwa do 30 lipca. Jutro zaczną się regaty Kinder Joy of moving Puchar Trenerów w klasie Optymist z grupy B. Ścigać się będzie ponad 200 dzieci do 13. roku życia.. Z kolei we wtorek w Gdyni zaplanowano pierwsze wyścigi mistrzostw świata w byłej olimpijskiej klasie Flying Dutchman.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: