Rolnicy będą mogli pozyskać premię na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Dziennikarz , 10 września 2019

Większa premia i na nowych zasadach – z końcem września rozpocznie się nabór wniosków o wsparcie na założenie działalności pozarolniczej.

Przede wszystkim zwiększono wysokość premii uzależniając ją od liczby miejsc pracy, które rolnik planuje stworzyć w swojej firmie. Zamiast 100 tys zł można zyskać od 150 do 250 tys zł, jeśli biznesplan przewiduje zatrudnienie odpowiednio od jednej do co najmniej trzech osób. Co ważne, 70 % premii trzeba wydać na inwestycje w środki trwałe, czyli np. zakup maszyn i urządzeń, środków transportu czy wyposażenia. Wsparcie można wykorzystać m.in. na sprzedaż detaliczną kwiatów, roślin, nasion, nawozów, żywych zwierząt domowych i karmy dla nich. Można też rozpocząć produkcję mebli i wyrobów z drewna, turystykę wiejską, działalność informatyczną czy usługi opieki nad dziećmi, osobami starszymi bądź niepełnosprawnymi.

Informacji o pełnym wachlarzu możliwości oraz wszystkich zmianach przy udzielaniu wsparcia udziela Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Nabór wniosków o premię na założenie działalności pozarolniczej rozpocznie się 30 września i potrwa do 29 października.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: