Rozpoczął się remont linii kolejowej Chojnice – Lipusz

Dziennikarz , 15 marca 2021

Klëka Radia Kaszëbë 15.03.2021 08:55

Ma skrócić podróże pociągiem z Chojnic do Kościerzyny. Rozpoczyna się kolejny remont linii, wprowadzono komunikację zastępczą.


Między Chojnicami a Lipuszem rozpoczęto wymianę toru na 20 km odcinku. Prace kosztują ponad 20 mln zł, mają być zakończone do połowy czerwca. Ze względu na zakres robót między Chojnicami a Kościerzyną wprowadzono zastępczą komunikację autobusową. Równolegle na odcinku Chojnice – Brusy montowane są nowe urządzenia systemu sterowania ruchem, dzięki którym zwiększy się prędkość pociągów. Poziom bezpieczeństwa na styku dróg i torów zwiększy sygnalizacja na trzech przejazdach: na drodze Klawkowo – Krojanty, przy parkingu leśnym za przystankiem Męcikał oraz obok przystanku Żabno koło Chojnic. Zakończenie prac planowane jest do końca roku . Wartość robót to 4,5 mln zł. Na modernizację tej linii PKP PLK w ostatnich latach wydało 54 mln zł. Wymieniono tory na 30-o km odcinku, poprawiono stan 55 przejazdów, wyremontowano wiadukty w Chojnicach i Lipuszu.

Celem jest rozpędzenie pociągów do 120 km/h między Chojnicami i Kościerzyną. Dzięki temu podróż skróci się o około 20 minut i potrwa godzinę.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: