Remont linii kolejowej między Brusami a Lipuszem

Dziennikarz , 24 kwietnia 2020

Klëka Radia Kaszëbë 24.04.2020 12:55

Ma skrócić podróż pociągiem między Kościerzyną i Chojnicami oraz zwiększyć bezpieczeństwo na przejazdach. PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczęły modernizację odcinka między Brusami a Lipuszem, wprowadzono komunikację zastępczą.

Na około 10-u kilometrach wymienione zostaną podkłady i szyny. Dzięki temu prędkość pociągów pasażerskich między Kościerzyną a Chojnicami zwiększy się dwukrotnie – z 60-u do 120-u km/h.
Jak informuje PKP PLK wykorzystanych zostanie m.in. ponad 14 tys. podkładów oraz 16 tys. ton tłucznia. Do tego na 18-u przejazdach wykonana zostanie nowa nawierzchnia jezdni, co usprawni przejazd przez tory.

Prace będą kosztować 16 mln zł, mają się zakończyć w czerwcu. Ze względu na zakres robót na jednotorowej linii wprowadzono autobusową komunikację zastępczą.

Modernizacja odcinka między Brusami a Lipuszem skróci czas podróży o 20 minut. Wcześniej na linii Kościerzyna – Chojnice wykonano już podobne prace za blisko 30 mln zł. Oprócz torów i 37-u przejazdów wyremontowano wtedy dwa wiadukty kolejowe: w Lipuszu i Chojnicach.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: