Od soboty w całej Polsce będą rozszerzone zasady bezpieczeństwa

Dziennikarz , 18 marca 2021

Klëka Radia Kaszëbë 18.03.2021 08:55

Rozszerzone zasady bezpieczeństwa podobne do tych w naszym województwie od soboty będą obowiązywać w całej Polsce. Wprowadzono je do 9 kwietnia w związku z sytuacją epidemiczną.

foto: KPRM

W ostatnim tygodniu liczba zakażeń zwiększyła się o 38 %, a liczba zgonów o 24 %. Więcej jest także zajętych łóżek covidowych – wzrost o 17 %. W środę poinformowano o wykryciu ponad 25 tys. nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarły 453 osoby. Minister zdrowia Adam Niedzielski wyjaśnił, że od 20-go marca obowiązywać będą restrykcje podobne do rozszerzonych ostatnio w czterech województwach – w tym w pomorskim. Oznacza to, że w całej Polsce ograniczona będzie działalność galerii handlowych. Wszyscy uczniowie – w tym także w klasach I-III – będą uczyć się zdalnie. Nieczynne będą kina, baseny, solaria, salony odchudzające, kasyna, stoki narciarskie, kluby fitness i siłownie. Ponownie zamknięte zostaną hotele – poza robotniczymi. Mimo obostrzeń hotelarze będą mogli jednak świadczyć noclegi gościom w ramach podróży służbowych. Wcześniej poza województwami: pomorskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim i lubuskim hotele mogły przyjmować gości do 50 %. obłożenia miejsc.

Zasady te mają obowiązywać do 09 kwietnia. Minister zdrowia przestrzegł, że jeśli rozszerzenie obostrzeń nie spowolni trzeciej fali, kolejnym krokiem będzie całkowity lockdown.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: