Rumia wspiera służbę zdrowia, mieszkańców i służby mundurowe w walce z koronawirusem

Dziennikarz , 7 kwietnia 2020

Klëka Radia Kaszëbë 07.04.2020 10:55

Zakupią przyłbice, szyją maseczki i przekażą pieniądze na rzecz Szpitali Pomorskich. W Rumi wspierają służbę zdrowia w ciężkim okresie pandemii koronawirusa.

Do pomocy włączają się instytucje podległe samorządowi – jak Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej czy Centrum Integracji Społecznej. – Staramy się wspierać mieszkańców, lokalne firmy oraz medyków jak tylko możemy – mówił w audycji Dzień Dobry Kaszuby Ariel Sinicki, zastępca burmistrza Rumi.

Samorząd przekaże co najmniej 1 tys. 200 przyłbic ochronnych, które trafią do służby zdrowia, służb mundurowych i pracowników socjalnych. Rumia ufunduje również Szpitalom Pomorskim sprzęt do dekontaminacji.

Miejscy radni organizują zbiórkę dla szpitali i stacji pogotowia ratunkowego. Do 10 kwietnia w godzinach 9:00 – 17:00 na parkingu Rumia Park stoi przyczepa, do której można przekazywać potrzebne rzeczy. Ich listę znajdziecie na facebookowym wydarzeniu “Zbiórka rzeczy dla Szpitali i Stacji Pogotowia Ratunkowego”, a rozmowę z zastępcą burmistrza Rumi na radiokaszebe.pl.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: