Skrócona podróż z Gdańska do Warszawy i powrót pociągów na kolejową „zakopiankę”

Dziennikarz , 14 grudnia 2020

Klëka Radia Kaszëbë 14.12.2020 6:55

Krótsza podróż z Trójmiasta do Warszawy – to jedna ze zmian w nowym rozkładzie pociągów. Obowiązuje od 13 grudnia. Został przygotowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe razem z przewoźnikami.

To wynik inwestycji wykonywanych w ramach Krajowego Programu Kolejowego. Przejazd z Trójmiasta do stolicy Polski skróci się dzięki systemowi kierowania ruchem poziomu drugiego oraz wprowadzeniu na linii prędkości 200 km/h. Najszybsze pociągi PKP Intercity pokonają trasę z Gdańska Głównego do Warszawy Centralnej w dwie godziny i 32 minuty – czyli o kwadrans mniej niż dotychczas. Z efektów uzyskanych na tej trasie skorzystają również podróżni innych połączeń, m.in. z Gdyni do Krakowa, Katowic czy Rzeszowa. W nowym rozkładzie przywrócono w Małopolsce pociągi na kolejową „zakopiankę” – na czas zimowych przejazdów. Od 19 grudnia bezpośrednim pociągiem dojedziemy do Zakopanego z Krakowa oraz m.in. z Gdyni i Warszawy.

Na odcinku Chabówka – Zakopane podróżni będą mogli wygodniej skorzystać z przebudowanej stacji Sieniawa i zmodernizowanych peronów na przystankach.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist