Słaby wiatr i zaciekła rywalizacja – w Pucku rozegrano mistrzostwa Polski w żeglarstwie klas olimpijskich

Dziennikarz , 11 września 2023

fot. PZŻ
Klëka Radia Kaszëbë, 11.09.2023, 08:55

Cztery dni rywalizacji, prawie 250 zawodników, 6 klas regatowych i wiatru jak na lekarstwo. Tak było w Pucku na mistrzostwach Polski w żeglarstwie klas olimpijskich.

Mimo scenerii iście wakacyjnej, udało się rozegrać wystarczającą liczbę wyścigów by wyłonić najlepszych.  – Rywalizacja była zacięta – podsumował Tomasz Chamera, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego. Najwięcej szczęścia do wiatru miały najszybsze klasy dwuosobowe – 49er i 49erFX .Rozegrano w nich 12 wyścigów. Z dużą swobodą mistrzami Polski – po raz pierwszy w tym duecie – zostali  Jacek Piasecki i Łukasz Przybytek z KS AZS AWFiS Gdańsk, wygrywając sześć wyścigów i tylko raz spadając poza pierwszą trójkę.

Największą niespodzianką mistrzostw w Pucku można uznać triumf Aleksandry Wasiewicz w klasie iQFoil. Pokonała brązową medalistkę mistrzostw Europy Maję Dziarnowską oraz brązową medalistkę Igrzysk Olimpijskich z Londynu w klasie RS:X – Zofię Klepacką.

fot. PZŻ
Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: