Spektakle w plenerze w Gdyni na festiwalu „Pociąg do miasta”

Dziennikarz , 2 sierpnia 2019

Klëka Radia Kaszëbë, 02.08.2019 11:55

Gdyńskie plenery staną się sceną dla aktorów w ramach piątej edycji festiwalu „Pociąg do miasta”. Potrwa on od 5 do 10 sierpnia.

Zobaczyć będzie można 6 spektakli w wykonaniu 6 teatrów, wstęp jest bezpłatny. Hasło tegorocznej edycji to: „Na obrzeżach teatru i miasta”.

– Postanowiliśmy wyjść z centrum Gdyni i postawić na nietypowe i warte odkrycia zakątki – mówi Ida Bocian z Teatru Gdynia Główna.

Sceną będzie m.in. plac zabaw na Obłużu czy dziedziniec Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 na Karwinach. Zaplanowano w sumie 12 prezentacji sześciu teatrów i twórców offowych z całej Polski. Nowością będą przedstawienia dziecięce. Tylko na nich zaprezentuje się Teatr Gdynia Główna – mówi jego rzecznik prasowy Grzegorz Kujawiński.

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalu „Pociąg do miasta” jest bezpłatny. Informacji o tym gdzie szukać artystów w plenerze od 5 do 10 sierpnia informuje na swojej stronie Teatr Gdynia Główna.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: