Społecznicy z Pierszczewa będą świętować 10-lecie działalności

Dziennikarz , 25 lipca 2019

Klëka Radia Kaszëbë, 25.07.2019 10:55

Działa społecznie w gminie Stężyca od 10 lat i nie zwalnia tempa. Stowarzyszenie Warownia Pirsneńska z Pierszczewa świętuje w tę sobotę swój jubileusz.

Należy do niego 20 osób. Wspólnymi siłami pozyskują unijne dotacje i wsparcie gminy żeby realizować swoje pomysły na uatrakcyjnienie okolicy. Do największych sukcesów zaliczają utworzenie pierwszej w gminie Stężyca trasy rowerowej Kaszebsko Stegna i zagospodarowanie placu w centrum wsi poświęconego pamięci nauczyciela Leona Stankowskiego. Na stulecie podstawówki w Pierszczewie powstała alejka spacerowa do jeziora Patulskiego oraz pomost nad tym jeziorem. Największe zadanie czeka nas w tym roku – oceniała w audycji Dzień Dobry Kaszuby prezeska Mirosława Miodowska Jaroś.

Uroczystości z okazji 10-lecia odbędą się w tę sobotę o 18:00. Stowarzyszenie Warownia Pirsneńska ma nadzieję, że licznie wezmą w nich udział mieszkańcy Pierszczewa i Pierszczewka.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: