Sprawdzamy jakich błędów się wystrzegać przy ubieganiu się o wsparcie z tarczy antykryzysowej

Dziennikarz , 20 kwietnia 2020

Klëka Radia Kaszëbë 20.04.2020 07:55

Starasz się o wsparcie z tarczy antykryzysowej? Unikaj tych błędów – apeluje do przedsiębiorców Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

To przede wszystkim brak podpisu oraz błędny numer rachunku.
Niepodpisanie oświadczenia powoduje, że wniosek zamiast trafić do realizacji musi zostać uzupełniony. W tym przypadku wszczynane jest postępowanie wyjaśniające.
Zdarza się też błędny podpis – gdy przedsiębiorcy korzystając ze wzoru wypełnionego wniosku przepisują go łącznie z fikcyjnym imieniem i nazwiskiem. Często dopisywane są też niepotrzebne informacje w różnych miejscach wniosku, zamiast wynagrodzenia miesięcznego wpisywana jest stawka godzinowa lub podawany jest błędny numer rachunku bankowego.

Wiele wniosków wpływało na różne adresy e-mail placówek ZUS czy poszczególnych pracowników. To również jest błędem. Osoby, które tak złożyły wniosek, muszą to zrobić ponownie, już w poprawny sposób.

Braki i pomyłki wydłużają czas oczekiwania na wypłatę postojowego czy realizację wniosku o zwolnieniu z opłacania składek. Wszelkie informacje na temat tego: kto może skorzystać z ulg, gdzie składać wnioski i jak je wypełnić, można znaleźć na stronie internetowej www.zus.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: