Turniej buczki w Bolszewie. Kiedyś królowała na kaszubskich podwórkach

Dziennikarz , 22 marca 2019

Pierwsze dni wiosny warto spędzić aktywnie – zachęcają organizatorzy turnieju w buczkę. Odbędzie się on jutro w Bolszewie w gminie Wejherowo.

– Gra, która dawniej królowała na kaszubskich podwórkach, dzisiaj wraca w nieco odświeżonej formie – wyjaśniał na naszej antenie Krystian Andryskowski, organizator turnieju.

Gry można się nauczyć na miejscu, a na czas rozgrywek wręczany będzie sprzęt – drewniany kij do odbijania piłki. Zespoły mogą liczyć od 3 do 5 osób, przewidziano dwie kategorie. Dzieci od 10 do 15 roku życia oraz wszystkie osoby powyżej 15.

Turniej w buczkę odbędzie się 23 marca w Bolszewie w gminie Wejherowo, w hali przy dawnym gimnazjum. Pierwszy gwizdek o 15:00. Warto przybyć wcześniej by się zapisać oraz poznać zasady gry. Mile widziani będą także kibice. Więcej informacji oraz rozmowę z naszym gościem znajdziecie na stronie radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: