Szczepienia przeciw COVID-19 mają się odbywać w ponad 300 punktach na terenie naszego województwa

Dziennikarz , 11 stycznia 2021

Klëka Radia Kaszëbë 11.01.2021 08:55

W naszym województwie ma być ponad 300 punktów szczepień przeciw COVID-19. Pracownicy NFZ potwierdzają ich gotowość – poinformowała Polska Agencja Prasowa za Moniką Kierat z Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Na liście opublikowanej na rządowych stronach gov.pl znalazły się wszystkie punkty, które się zgłosiły i spełniły wymogi formalne. Lista jest cały czas weryfikowana. Według danych z soboty szczepienia będą prowadzone w 311 miejscach, w tym najwięcej w Gdańsku – 61. W Gdyni jest ich 35, w Słupsku, Bytowie, Wejherowie i w Chojnicach – po 7, w Sopocie, Starogardzie Gdańskim i w Tczewie – po 6. W innych miastach powiatowych takich punktów będzie od jednego do pięciu. Zabiegi będą realizowane w przychodniach, szpitalach i prywatnych gabinetach. Zapisy do szczepienia populacyjnego rozpoczną się 15 stycznia. Będzie się można zgłosić do swojego lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej albo zapisać przez Internetowe Konto Pacjenta.

Będzie można także zadzwonić na bezpłatną i całodobową infolinię pod numer 989.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: