Szpital w Słupsku przyjmuje zapisy osób, na rehabilitację kardiologiczną z nadzorem telemetrycznym

Dziennikarz , 1 lutego 2021

Klëka Radia Kaszëbë 01.02.2021  10:55

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku rozpoczął zapisy na dzienną rehabilitację kardiologiczną. Jej podstawowy etap będzie prowadzony zdalnie.

Chodzi o osoby aktywne zawodowo, które przeszły COVID-19 i cierpią na chorobę układu krążenia lub są po ostrym incydencie sercowo – naczyniowym. Zgłaszać się mogą m.in. osoby z nadciśnieniem tętniczym, zaburzeniami rytmu serca, chorobą wieńcową, zdiagnozowaną wadą serca czy po udarze mózgu. Program ma im pomóc w powrocie do najwyższej sprawności. Pierwszy etap to kilka spotkań w ośrodku rehabilitacji. To przede wszystkim badania i testy, zaplanowanie treningu i nauka przeprowadzania go w warunkach domowych oraz konsultacje kardiologiczne, psychologiczne i dietetyczne. Chory i jego rodzina zostaną też przeszkoleni z zasad udzielania pierwszej pomocy. Drugi etap to sesje treningowe w domu. Są one nadzorowane zdalnie z użyciem narzędzi telemedycznych, jak przenośne: ekg i ciśnieniomierz z natychmiastową transmisją danych do fizjoterapeuty czy lekarza. Jest też z nimi kontakt telefoniczny lub przez aplikację mobilną.

Zapisy przyjmowanie są telefonicznie. Numer do opiekuna pacjenta opublikowano na internetowej stronie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: