Szpital zakaźny w Gdańsku zmodernizuje izbę przyjęć

Dziennikarz , 28 lutego 2020

Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku otrzyma dodatkowe pieniądze. Mają być przeznaczone na modernizację izby przyjęć.

Decyzję o doposażeniu lecznicy kwotą 350 tys zł z budżetu podjął Zarząd Województwa Pomorskiego. To odpowiedź na nadzwyczajną sytuację wynikającą z rosnącej liczby zakażeń koronawirusem w Europie. Pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację systemu wentylacji w 15 izolatkach i 4 boksach w izbie przyjęć szpitala zakaźnego.

Jak czytamy w komunikacie przesłanym przez rzecznika prasowego Urzędu Marszałkowskiego – „samorząd województwa pomorskiego monitoruje też na bieżąco sytuację w placówkach medycznych w naszym regionie”. Zalecono w nim też, by pamiętać o podstawowych zasadach higieny – zwłaszcza o dokładnym myciu rąk oraz by stosować się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia.

Resort zamieścił je m.in. na swojej stronie internetowej, wraz z numerem bezpłatnej infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: