„To jest ładowanie akumulatora na przyszłość” – mówi Ks. Czesław Marchewicz o zbliżającym się święcie w osadzie Burego Misia pod Kościerzyną

Dziennikarz , 22 sierpnia 2023

fot. Wspólnota Burego Misia
Klëka Radia Kaszëbë 22.08.2023, 14:55

Jest wyrazem wdzięczności i radości – w piątek rozpocznie się trzydniowe świętowanie w osadzie Burego Misia pod Kościerzyną.

Coroczna biesiada jest podziękowaniem za kolejny rok działalności, teraz już 40-ty. – Zaczęło się od ewangelizacji osób niepełnosprawnych – wspominał na naszej antenie ks. Marchewicz. Wspólnota skupia teraz około pół tysiąca członków, na Kaszubach dom znalazły 42-e osoby. W ten weekend w osadzie Burego Misia będzie można powspominać, pośpiewać i dobrze zjeść.

Święto Burych Misiów z Nowego Klincza tradycyjnie rozpoczyna piątkowy wieczór kabaretowy. Tym razem wystąpi Tadeusz Drozda. Główne atrakcje przewidziano w sobotę, a w niedzielę maraton na rowerach górskich. Wspólnotę można wesprzeć biorąc udział w licytacjach. Pod młotek pójdzie m.in. jeden dzień kierowania gminą Kościerzyna.

Część licytacji już odbywa się on-line, niektóre będą przeprowadzone podczas uroczystości w osadzie Burego Misia. Rozmowy z ks. Marchewiczem posłuchacie jeszcze na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: