Umowa na budowę nowego połączenia komunikacyjnego w gminie Kosakowo

Dziennikarz , 9 grudnia 2021

foto: Urząd Gminy w Kosakowie
Klëka Radia Kaszëbë 9.12.2021, 14:55

Budowa nowego połączenia drogowego w gminie Kosakowo może się rozpocząć. Podpisano umowę z firmą, która wykona trasę między Suchym Dworem i Dębogórzem.

Za 20 mln zł zadania podjęła się firma Kruszywo. To o 4 mln zł więcej niż chciał na to przeznaczyć samorząd gminy Kosakowo. Postanowiono jednak znaleźć dodatkowe środki z uwagi na pozyskane dofinansowania. Z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych w trzech ratach Kosakowo ma otrzymać w sumie 9 mln zł. Inwestycję wsparło też starostwo powiatowe w Pucku przeznaczając 2 mln 390 tys zł. Nowy szlak komunikacyjny ma odciążyć 2 ronda w centrum Kosakowa. Trzeba wybudować blisko 2 km ulic w ciągu Gronowej, Chmielnej i Paska. Powstaną też ronda u zbiegu Pomorskiej i Lnianej w Dębogórzu oraz Reja, Szkolnej i Sowiej w Suchym Dworze. Będą też chodniki, ścieżka rowerowa, zatoki autobusowe i oświetlenie. Do tego dochodzi przebudowa sieci gazowej, kanalizacyjnej i wodociągowej.

Wykonawca na teren budowy wejdzie 10 stycznia. Rozpoczną się roboty przygotowawcze, wycinka drzew, prace rozbiórkowe czy ziemne. Przewidywanych jest kilka tymczasowych organizacji ruchu. Prace mają być ukończone na początku 2023 roku.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: