Unijne wsparcie na aktywizację bezrobotnych

Dziennikarz , 9 grudnia 2019

Do Kartuz, Bytowa i powiatu bytowskiego trafi unijne wsparcie na aktywizację bezrobotnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Umowy na dofinansowanie trzech prospołecznych projektów podpisali już z pomorskim marszałkiem przedstawiciele gmin i samorządu powiatowego. Opiewają w sumie na blisko 4 mln 200 tys zł.

Największy i najdroższy projekt będzie realizowany w Kartuzach dla 200 osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Dzieci i młodzież uzyskają pomoc w Klubie Środowiskowym, dla rodziców będą wyjazdowe warsztaty, doradztwo i kursy zawodowe. Potrzeba na to ponad 3 mln 100 tys zł, a przyznane dofinansowane unijne to 2 mln 600 tys zł. Podobny projekt zrealizowany zostanie w powiecie bytowskim, tam wsparcie otrzyma 50 osób – spotkania z doradcami zawodowymi, psychologami, pomoc w nawiązywaniu kontaktów z pracodawcami, warsztaty motywacyjne i rękodzieła. Tu większość kosztu szacowanego na 750 mln zł pokryje unijne wsparcie.

Listę podpisanych umów zamyka ponad 860 tysięcy zł na „bytowską dźwignię”. W jej ramach pomoc otrzyma 67. bezrobotnych w trudnej sytuacji na rynku pracy. Powstaną indywidualne programy działania, oferta szkoleń zawodowych i staży oraz zatrudnienia w ramach prac interwencyjnych.


Opinie czytelników

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist

Background